Dawno temu na wsi

Autor: Monika Sabljak-Olędzka
Rok wydania:
Stron:
Format: 30x21 cm
Oprawa: miękka
Cena: 15,00 zł

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co to właściwie jest wieś? Czym się różni od miasta? Czym zajmowali się jej mieszkańcy w przeszłości, jak mieszkali, jakie posiadali budynki? Co było większe: dom czy stodoła? Do czego służyła wieża remizy strażackiej? Co przechowywano w spichlerzu? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania. Kolejny numer serii „Baw się na ludowo” przeniesie Cię na dawną wieś, po której oprowadzi Cię pewna przebiegła i zaradna Mysz – nikt nie zna wsi tak dobrze jak ona! Kiedy skończysz już swoją podróż, czeka Cię nie lada zadanie – budowa własnej zagrody. Dobrej zabawy!

Warmiński strój ludowy

Autor: Marta Żebrowska

Rok wydania: 2017

Stron: 34

Format: 30x21 cm

Oprawa: miękka

Cena: 15,00 zł

Drogie dzieci! Ta książka z ćwiczeniami i kolorowankami została przygotowana specjalnie dla Was, abyście mogły odkrywać przeszłość! Może spodobać się również i tym nieco starszym…

Co dawno, dawno temu na warmińskiej wsi było modne? Jak nazywano spódnicę, a jak spodnie? Poznaj dawne stroje oraz ich nazwy i zaskocz swoja wiedzą rodziców, dziadków, ciocie, wujka, kolegę lub koleżankę. Wyrusz z nami w drogę, a poprowadzą Cię nasi bohaterowie - Warmianka i Warmiak. Poznawaj i szukaj rozwiązań, koloruj i projektuj. Baw się moda na ludowo!

Tajemnice wiejskiej okiennicy

Autor: Monika Sabljak-Olędzka
Rok wydania: 2015
Stron: 23
Format: 30x21 cm
Oprawa: miękka
Cena: 15,00 zł

Czy okna miały korony? Czym się różni pazdur od śparogów i co to w ogóle jest? Czy domy mogą być w kratkę? Książka adresowana jest do dzieci w wieku 6-8 lat i dotyczy detalu w budownictwie ludowym. Przez ten ciekawy temat  prowadzi wesoła okiennica, a kiedy Czytelnik pozna już wszystkie jej sekrety, czeka na Go zabawa w projektowanie wiejskich domów.

 

 

Polska wycinanka ludowa

Autor: Maria Wroniszewska
Rok wydania: 2016
Stron: 32
Format: 30x21 cm
Oprawa: miękka
Cena: 11,00 zł

Co łączy lalki, kogutki, leluje, klapoki, kodry i gwiozdy z kulosam? Jak można udekorować nimi pomieszczenie? Czy są strojne? Książka adresowana jest do dzieci w wieku 8-10 lat i dotyczy dawnej wiejskiej ozdoby z papieru – wycinanki. Przez ten ciekawy temat prowadzi wesoła lalka-wycinanka, która pokaże jak powstała i zaprosi do wspólnej zabawy na ludowo.